سبد خرید 0

استخراج حقیقت از واقعیت در جنگ شناختی دشمن

دشمن در دوران انقلاب اسلامی ازهرجهت جمهوری اسلامی را تحت‌فشار قرار داده است و تمام دنیا از اینکه ایران چگونه توانسته است در مقابل این تهدیدات مقاومت کند متعجب شده‌اند و امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که مقام معظم رهبری می‌گویند که آمریکایی‌ها حق ندارند در منطقه حضور داشته باشند؛ زیرا دل‌های مردم منطقه متوجه جمهوری اسلامی شده است و به همین دلیل قدرت داریم.

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه چالش تحریم در حوزه‌های مختلف یکی دیگر از عواملی بود که مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده بود اظهار داشت: امروز در مقابله با این چالش باروحیه نخبگی و بسیجی توانسته‌ایم کاری کنیم که موشک‌های نقطه زن تولید کنیم و در حوزه‌های مختلف این چالش دیگر بی‌معنا شده است.

خادمی چالش سوم جمهوری اسلامی را موضوع براندازی ذکر و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند که با چند نفر خودفروخته جمهوری اسلامی در ابتدای شکل‌گیری نابود خواهد شد؛ ولی امروز اعلام می‌کنند که برای مقابله با جمهوری اسلامی باید یک ائتلاف بین‌المللی ایجاد کرد. مقام معظم رهبری فرمودند جمهوری اسلامی 5 گام دارد که در گام اول پیروزی انقلاب اسلامی و گام دوم استقرار نظام جمهور اسلامی بوده که در این گام ها موفق بودیم و باید در گام های بعدی نیز موفق شویم و در مسیر این گام ها است که مقاوم و توانمند می شویم و توان مقابله با هر خطری را کسب می کنیم.

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران با اشاره به جنگ شناختی دشمن علیه جمهوری اسلامی گفت: دشمن 5 هدف را در جنگ شناختی در حال پیگیری است و در واقع قصد تغییر حوزه جنگ از سرزمین به باور، قلب و ذهن جوانان است و سعی دارد با سیاه نمایی نسبت به آینده جوانان را نا امید کند.

دشمن به‌شدت به دنبال ایجاد بی‌اعتمادی در بین جوانان نسبت به مسئولان است و همچنین قصد دارد جوانان را از تحقیق و پژوهش دور کند. امروز که دشمن در هیچ عرصه ای موفق نشده به سمت جنگ شناختی روی آورده است ولی ملت ایران فریب بزرگ نمایی انها را نمی خوریم و دشمن در مقابل ما بسیار حقیر است و طوفان الاقصی این موضوع را ثابت کرد که چقدر دشمن ضعیف است.

وی ادامه داد: روند تخریب در غزه این سؤال را مطرح می‌کند که آیا حماس از عواقب این میزان تخریب اطلاع داشتند که این سؤال را از مسئولان حماس پرسیدیم و آنها اعلام کردند بله می‌دانستیم؛ ولی چاره‌ای نداشتیم؛ زیرا در یک زندان به‌مرور در حال مرگ بودیم و از ما می‌پرسند که شما شیعیان جواب بدهید که آیا امام حسین (ع) این ملاحظات را نداشت؟

خادمی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای مقابله با جنگ شناختی دشمن، جهاد تبیین را مطرح کردند تصریح کرد: جهاد تبیین در حقیقت استخراج حقیقت از دل واقعیت است؛ زیرا دشمن با استفاده از رسانه‌ها و ابزارهای خود روایتی را که دوست دارد مطرح کند و باید بتوانیم حقیقت را از دل این روایت‌ها استخراج کنیم و در ضمن اینکه روایت اول را دقیق و مستند برای مردم و جوانان مطرح کنیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://shenakht.ir/?p=12051