سبد خرید 0

اقتصاد از اصلی‌ترین محورهای جنگ شناختی است

ایسنا/قم معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم با بیان اینکه برای مبارزه با کالای قاچاق همه ظرفیت‌های استان را بسیج کرده‌ایم، گفت: اقتصاد از اصلی‌ترین محورهای جنگ شناختی است که دشمن در اتاق فکر خود برای این حوزه نسخه‌نویسی می‌کند.

احمدحاجی‌زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری قم در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که امروز، ۱۵ آبان ماه در سالن جلسات امام جواد(ع) برگزار شد، اظهار کرد: واقعیت این است کشورمان در یک جنگ شناختی و ترکیبی قرار گرفته که یکی از اصلی‌ترین محورهای آن اقتصاد است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم، وی افزود: دشمن در این حوزه با تمرکز بسیار از کلیه ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند تا بتواند در این جنگ اقدامی انجام دهد؛ لذا همه مسئولین در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی باید آگاه و هوشیار باشند تا بتوانند برابر نقشه‌های دشمن ایستادگی کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم تصریح کرد: همه ما می‌دانیم که بحث قاچاق کالا موضوعی است که در خارج از کشور مدیریت می‌شود، صاحبان فکر و اندیشه در حوزه قاچاق خارج از کشور گرد هم آمده و برای ضربه زدن به اقتصاد کشور در حال نسخه‌ نوشتن هستند.

حاجی‌زاده در ادامه گفت: برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق و مبارزه با آن نیازمند اتحاد مدیران و بسیج کردن آن‌ها هستیم که بتوانیم به صورت جبهه‌ای با این معضل بزرگ مبارزه کنیم؛ مبارزه با قاچاق وظیفه همه مدیران دستگاه‌هاست و نمی‌توان یک متولی برای آن مشخص کرد.  

وی با بیان اینکه ورود کالای قاچاق ضربه شدیدی به چرخه اقتصادی کشور وارد می‌کند، تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم کالای قاچاق وارد کشور شده و با قیمت پایین عرضه می‌شود، این مسئله باعث شده خریدار باتوجه به قیمت پایین کالای قاچاق را خریداری کند، این تصمیم باعث می‌شود تولید کننده داخلی با مشکلات بسیاری مواجه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم درخصوص اینکه حمایت از تولیدکننده در دستور کار همه مدیران باید قرار گیرد، تشریح کرد: به تعبیر استاندار قم تولیدکنندگان سربازان جنگ اقتصادی هستند که با وجود همه فشارها سرمایه و زندگی خود را برای راه‌اندازی چرخه اقتصاد کشور به میدان آورده‌اند.

وی افزود: مبارزه با کالای قاچاق یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که ما مسئولین می‌توانیم نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم و این مسئله باعث می‌شود کمک شایانی به تولیدکننده داشته باشیم.

حاجی‌زاده در پایان گفت: به لطف خدا و تلاش جهادی مدیران استان در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه دام آرامش خوبی در بازار داریم و از همه مدیران استان باید تشکر کنم. یکی از مدیران ما که همه از آن رضایت داریم، مدیر کل گمرکات استان است که عملکرد قابل قبولی در استان داشته است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://shenakht.ir/?p=11485