سبد خرید 0

تقطیع بیانات رهبری، جنگ تمام عیار شناختی

دیروز فرمایشات تقطیع شده رهبری در یک جنگ تمام عیار شناختی فضای مجازی کشور را تسخیر کرد. و مجددا ناکارآمدی و ناتوانی رسانه ها و دستگاه های اطلاع رسانی ما را در مقابله با این نوع هجمه ها، بیش از گذشته ، آشکارتر نمود.

مجید سجادی پناه نوشت: حتی دفتر نشر حضرت آقا نیز صرفا به انتشار کامل آن سخنرانی اکتفا کرد و بقیه رسانه ها نیز منفعلانه نظارگر این حجمه سنگین به ستون اصلی خیمه انقلاب بودند.

فیلم کامل آن جلسه نشاندهنده موضوع مهمی بوده است که مخالفین و معاندین قصد داشتند نگذارند آن پیام به درستی بر ذهن مخاطب خود بنشیند.

 ماهیت آن دعوت برای سخنرانی ( نزدیکی به روز زن)  و حتی نحوه نشستن میهمانان در آن جلسه (نزدیک بودن زنان و بخصوص مادر آن خانواده به رهبری نسبت به سایر فرماندهان ارشد کشور ) و بیان آن خاطره و مراد از نتیجه گیری نهایی آن، همه و همه بیانگر توجه شخص اول مملکت به مقام زن و تبیین درست یک ضلع مثلثی بود(زن ، زندگی و آزادی)  که قرار بر این شده است که در کشور بد فهمیده شود.  

هدف از بیان آن خاطره تجلیل از مقام زن، مادر و همسر شهیدی بود که در کمال خلوص و پاکدامنی دارای مکاشفاتی شده بود و همان حرف های که قرار بوده است بر زبان فرماندهی کل قوا جاری شود زودتر از خود راوی، از یک نقطه مشترکی دریافت و برای همسر خود بازگو کرده بود. بنابراین مراد رهبری از بیان آن خاطره تبیین جایگاه و مقام زنی بوده است که می تواند خود را به چنین جایگاهی رفیعی نزد پروردگار عالم برساند و با آوردن شاهد مثال اینچنینی به همه زنان مسلمان پیام بدهد که این راه برای  سایر زنان دیگر نیز باز و کاملا در دسترس است.

اما چون امپراطوری عظیم رسانه ای که تمام قد در خدمت  این شعار زن ، زندگی و آزادی قرارگرفته است با هر گونه تبیین درستی که نسبت به هریک از اضلاع این مثلث صورت بکیرد به شدت مخالف است بنابراین با تقطیع صحبت های ایشان سعی کردند هدف اصلی آن سخنرانی را مخدوش و با انحراف افکار عمومی، موضوع را به سمت دلخواه خود هدایت نمایند.

*به همین یک دلیل است که مسولین کشور باید جنگ شناختی را جدی بگیرند*

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://shenakht.ir/?p=11739