سبد خرید 0

نسل بی‌هویت و علاقمند به تخریب، نتیجه‌ی جنگ شناختی

شرایط امروز برای کشور، منطقه، دنیای اسلام و آینده بشریت حساس و تاریخی است.

در طول تاریخ هر وقت مردم با امام جامعه همراه بودند، اتفاقات خوبی رقم خورده و هر وقت به مسیر دیگری رفتند، گرفتار حوادث دنیوی شدند. دشمن با بکارگیری ابراز قدرتمند رسانه‌ طی سالیان متمادی توانسته است تا اذهان عمومی را دستکاری کند و دستگاه محاسباتی و معیارهای سنجش مردم را تغییر بدهد.

با تغییر معیارها و متعاقب آن تغییر رفتار در بخشی از مردم، جامعه دچار تضاد شده و این مقوله با تبیین معیارها و ویژگی‌های اصیل جبران می‌شود. با تأسی بر منویات مقام معظم رهبری، تمدن نوین اسلامی بعنوان هدف نظام اسلامی ترسیم شده است؛ اما دنیای غرب تصویری از تمدن در ذهن مردم ترسیم کرده که با هدف اصلی نظام اسلامی مغایرت دارد. ویژگی تمدن غربی، نگاه تک بعدی و مادی به زندگی است. ضمن اینکه غربی‌ها با بکارگیری رسانه، صنعت سینما و تکثیر پیام‌های پنهان خود از زبان سلبریتی‌ها، بت جدیدی بنام سبک زندگی غربی را، در اذهان عمومی تشکیل داده‌اند.

دشمن نسبت به تغییر یا از بین بردن واقعیت‌ها عاجز است؛ لیکن در تغییر ادراک ما از واقعیات بسیار توانمند است. 

دشمن سعی دارد تا ادراک ما از واقعیت‌ها، همچنین میزان و معیار سنجش واقعیات را تغییر بدهد و ارزش‌ها را به ضد ارزش‌ تبدیل کند. این عملیات پیچیده مبتنی بر علوم شناختی است.

مسئله عفاف و حجاب ظاهر فتنه‌ی سال گذشته بود، ولی باطن آن، گفتنِ نه به یک سیستم و نظام مستقر بود. 

فتنه‌گران در سال گذشته، سبک تخریب‌گری را از بازی‌های رایانه‌ای آموخته بودند و آن را در میدان واقعی تکرار کردند.

سال گذشته شاهد شکل‌گیری نسل جدیدی بنام وندال‌ها و‌ آشوبگرایان بودیم که این نسل بی‌هویت و علاقمند به تخریب، سوغات فرهنگ غرب و نتیجه‌ی جنگ شناختی است. بطور مثال، شبکه‌های ماهواره‌ای درپی اتفاقات سال اخیر مکررا بر کلید واژه «مادر مقدس نیست» تاکید داشتند چراکه سعی داشتند تا قداست مادر را از بین ببرند.

این جنگ دارای زوایای پنهانی است و دشمن در جنگ ترکیبی با محوریت جنگ شناختی، ضمن مطالعه‌ مغز انسان و تأثیرگذاری محرک‌ها بر نورون‌های عصبی، در تلاشند تا بخش ناخودآگاه ذهن ما را مدیریت کنند.

سردار مهدی کبیری‌پور جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع)

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://shenakht.ir/?p=11722